Menü

DİL OKULU

Amerika'da Dil Okulları

Kanada'da Dil Okulları

İngiltere’de Dil Okulları

Malta’da Dil Okulları

Amerika'da Dil Okulları

Neden Amerika' da Eğitim Almalısınız?

Amerika’da çok sayıda üniversite ve bu üniversitelerin sağladığı avantajlar vardır. Eğer dil eğitiminizden sonra Amerikada kalmak isterseniz mutlaka isteklerinize uygun eğitim veren bir okul bulursunuz.

Amerika' da İngilizce öğrenirken bir yandan da ülkenin ne kadar çok alt kültüre, değişik lezzetlere ve güzel bir tabiata sahip olduğuna tanıklık edeceksiniz. Ülkede dolaşarak Amerika'yı keşfetmeyi unutmayın.

Amerika bilimde, sanatta, teknolojide en ileri ülkelerden bir tanesidir. İlgi alanınız ne olursa olsun mutlaka kendinize göre bir şey bulursunuz.

Amerika, İngilizce kurslarımız arasında en popüler merkezlerimizden birisidir.

Amerika’daki En Popüler Dil Okulu Destinasyonları

New York

Amerika’nın kültürel başkenti sayılabilecek ve her milletten insanın yaşadığı dünya metropolünde dil öğrenmek size İngilizce öğrenmenin yanı sıra eşsiz bir kültürel deneyim sunacaktır. İngilizce öğrenmek ve gerçek bir Amerika deneyimi yaşamak isteyen herkesin öncelikli seçenekleri arasında olan New York şehri birçok dil okulu ve çok sayıda konaklama seçeneğine ev sahipliği yapmaktadır.  New York’ta ayrıca Amerika’nın sembolü olan Özgürlük Heykelini, Times Meydanını, dünya finans merkezi olan Wall Street’i ve daha birçok yeri görme ve yaşama şansınız olacaktır.

San Francisco

Amerika’nın batı kıyısında bulunan bu cazibe merkezi dil öğrenmek için ideal bir merkezdir. Birçok köklü dil okulunun bulunduğu bu kültürel şehir; kütüphaneleri, kültürel aktiviteleri ve kozmopolit Amerikan yaşam tarzıyla bambaşka bir deneyim yaşamanızı sağlar.

Golden Gate köprüsünü görme şansını bulacağınız bu şehirde farklı birçok etkinlik sizleri bekliyor.

Los Angeles

Amerika’nın "Kreatif Başkenti" olarak adlandırılan Los Angeles Amerika’nın en büyük ve kültürel şehirleri sıralamasında daima en üstlerdedir. Dil öğrenirken birçok kültürel aktiviteye katılabilir, dünyanın dört bir yanından gelen insanlarla tanışma ve ömür boyu sürecek dostluklar kurma şansınız olacaktır. Birçok sanatçı ve yazarın uğrak yeri olan Los Angeles dünyanın en önde gelen kültür sanat şehirlerinden biridir.

Dil öğrenirken Hollywood ve Disneyland’ı gezme şansı bulabileceğiniz ‘Melekler Şehri’ farklı birçok sportif aktivitenin de merkezidir.

Boston

Günümüzün en önemli eğitim, sağlık, finans ve teknoloji merkezlerinden olan Boston; M.İ.T., Harvard Üniversitesi, Tufts Üniversitesi, Massachusetts Üniversitesi, Northeastern Üniversitesi, Boston Koleji, Wellesley Koleji ve Boston Üniversitesi gibi dünyanın en önemli eğitim kurumlarına ev sahipliği yapmaktadır. Bu denli önemli eğitim kurumlarının bulunduğu bir şehirde dil eğitimi almanın ayrıcalığını ilk günden hissedeceksiniz.

Şehirde aynı zamanda çok önemli sağlık ve teknoloji merkezleri bulunmaktadır ve bu durum özellikle Tıp ve Teknoloji bölümü mezunlarının dil eğitimi için özellikle Boston’u tercih etmelerini sağlamıştır. Bu bölüm mezunları dil öğrenirken alanlarındaki gelişme ve yenilikleri merkezinden takip etme ve öğrenme şansına sahip olacaklardır.

Chicago

Dünya`nın en güzel ve düzenli şehirlerinden biri olan Chicago`da kısa-orta-uzun vadeli, çok yüksek bütçeler gerektirmeyen, kaliteli eğitim veren okul seçeneklerini barındırırır. Amerika’nın üçüncü büyük şehri olan Chicago farklı ulaşım ve konaklama fırsatları sunar. Dil öğrenmek isteyenlerin en uğrak destinasyonlarından biri olan Chicago aynı zamanda çok önemli bir spor şehridir.

Neden Kanada’da Dil Okulu?

Kanada  Dünya’nın en yaşanılabilir, suç oranı en düşük ve en güvenli ülkelerinden biridir. Kanada Eğitim standartları, doğal güzellikleri, sıcak kanlı insanları ve düşük yaşam giderleri ile öğrencilerin en kolay uyum sağladığı ülkelerden biridir. Kanada ’da eğitim alan öğrencilerin birçok kültürü bir arada tanıma şansı vardır.

Her yıl binlerce uluslararası öğrenci dil öğrenmek için Dünya’nın en gelişmiş ülkelerinden biri olan Kanada’yı tercih ediyor. Kanada her bütçe ve ihtiyaca cevap verebilecek çeşitlilikte dil eğitimi seçeneği sunuyor.

Kanada’daki En Popüler Dil Okulu Destinasyonları

Toronto

Kalabalık ve çok uluslu yapısının yanında çok güvenli ve temiz bir şehir olan Toronto; Dil öğrenirken eğlenip, dinleneceğiniz ve bir çok kültürü tanıyabileceğiniz özel bir şehirdir. Her bütçeye uygun kısa/orta/uzun vadeli dil eğitimi seçeneği sunan birçok okul bulunmaktadır ve günümüzde dünyanın birçok yerinde şubesi bulunan köklü dil okullarının bazılarının merkezi bu şehirdedir. Şehir aynı zamanda gelişmiş bir konaklama ve ulaşım ağına sahiptir.

Niagara şelalelerine ve başka birçok doğal harikaya olan yakınlığı da Toronto’yu önemli bir turistik merkez haline getirmiştir.

Vancouver

Kanada’nın en sıcak iklimine sahip olan şehir farklı okul türleri ve konaklama merkezi seçenekleriyle dünyanın en önemli dil eğitim merkezlerinden biridir. Kanada’nın ve dünyanın en müreffeh şehirlerinden birinde olmanın farkını hemen hissedebileceğiniz kozmopolit bir şehirde çok farklı etnik köken ve yaşayıştan insanla tanışma fırsatına sahip olursunuz.

Hem okyanus kıyısında ve Kanada’nın en sıcak şehrinde olmanın keyfini ve konforunu yaşayın, hem de kış olimpiyatlarına ev sahipliği yapmış kayak merkezlerine yakın olmanın keyfini çıkarın.

Neden İngiltere’de Eğitim?

İngilizce'yi doğduğu topraklarda, ana vatanında öğrenirsin!

Zaman içinde dünyanın dört bir tarafına dağılan İngilizce birçok farklı aksana sahip olmasıyla da bilinir. Ancak Amerikalılar da dahil olmak üzere konuşulduğunda herkesi büyüleyen bir aksan istiyorsanız gitmeniz gereken yer İngiltere. Her ne kadar zor da olsa İngiliz aksanı dünyanın en çok beğenilen ve öğrenilmek istenen aksanıdır.

İngilizceyi gündelik yaşamda kullanarak, film ve televizyon seyrederek, alışverişe ve eğlenmeye giderek dil becerilerinizi pratiğe dökebilirsiniz.

İngiltere Cambridge ve Oxford Üniversitesi de dahil olmak üzere dünyanın en ünlü üniversitelerine ev sahipliği yapar.

Dünyanın önde gelen bilim adamları, sanatçı, yazar, düşünür, politikacı ve iş adamları İngiliz eğitiminden geçmiştir.

Uzun dönem öğrencilerin haftada 20 saat çalışma izni vardır.

İngiltere’deki En Popüler Dil Okulu Destinasyonları

Londra

Londra hakkında çok şey söylemeye gerek yok. Giden herkesi büyüleyen ve dünyanın en fazla ziyaretçi alan şehirlerinden biri. Dil öğrenmek için gidilebilecek en önemli merkezlerden biri olan Londra birçok okula ev sahipliği yapıyor ve sayısız kültürel aktivite olanağı sağlıyor.

Oldukça geniş bir konaklama ağına sahip şehir dünyanın ilk metrosuna ev sahipliği yapmaktadır ve ulaşım imkânları beklentinizden muhtemelen daha gelişmiş bir düzeydedir.

British Museum’da dünya tarihine damga vurmuş birçok eseri bir arada görme şansınız olur, London Eye ile şehre tepeden bakma fırsatını yakalarsınız. Her günü dolu dolu geçirebileceğiniz sayısız aktivite gerçekleştirebileceğiniz bu önemli merkezde dil öğrenmenin yanı sıra birçok kültür ve etnik geçmişten gelen insan tanıma şansınız da olur.

Brighton

İngiltere’nin en sıcak iklimini yaşayacağınız şehir  olan Brighton deniz kenarında yer alan bir sahil kentidir. Londra'ya oldukça yakın olan bu şehir metropol kalabalığını sevmeyenler için nispeten daha huzurlu bir ortam sunar ve konaklama giderleri de daha makuldür. Eğitim, yemek, alışveriş, eğlencenin ve huzurun bir arada bulunduğu şehirdir. Üniversite ve dil okuluna gelen öğrenciler sayesinde tam bir öğrenci şehridir. Birçok imkanıyla İngilizcenizi geliştirebileceğiniz bir şehirdir. Yapmak istediğiniz her neyse Brightonda mutlaka yapacak bir şeyler bulursunuz. Denize girmek, sahilde güneşlenmek, müze ziyaret etmek, yürüyüş ve spor yapmak gibi her şeyi bulabileceğiniz bir şehirdir.

Manchester

Öğrenci cenneti diyebileceğimiz şehirde dört adet üniversite ve sayısız dil okulu bulunması Menchester’ı ideal bir dil eğitim destinasyonu haline getirmektedir. Manchester, kültürel yerleri, alışveriş merkezleri ve eğlence merkezleri ile ziyaretçilerini hayal kırıklığına uğratmayan bir şehirdir. Şehirde sayısız müze ve sanat galerisi mevcuttur.

Coğrafi olarak diğer şehirlere yakınlığı önemli bir avantajdır. Şehir önemli bir futbol ve spor şehridir.

Çok kültürlü olmanın yanında İngiliz havasını da iyi harmanlamış özgürlükçü bir şehirdir.

Oxford / Cambridge

Dünyaca ünlü üniversiteleriyle özdeşleşmiş olan bu şehirler dil okulu için nokta atışı tabir edilebilecek yerlerdir. İngilizce standardını belirleyen sınavların merkezleri olmaları da bu yerlere ayrı bir önem katmaktadır. Öğrenci yaşamının canlılığı ve akademik imkanların bolluğu bu yerleri öğrenme cennetine çevirmiştir.

Birçok öğrenci aktivitesine katılabileceğiniz, Oxford ve Cambridge Üniversitelerinin tarihi binalarını gezme şansı bulabileceğiniz, dili yaşayabileceğiniz bu şehirlerde dil eğitimi aldığınıza pişman olmazsınız.

Neden Malta Dil Okulları

Avrupa standartlarının Akdeniz sıcağı ve sıcak kanlığıyla buluştuğu bu şirin ülke Türkiye’ye yakınlığı, dil okullarının kalitesi ve ekonomik olması yönüyle en popüler dil okulu destinasyonlarından biridir.

Ülke gelirlerinin büyük bölümünün turizm ve dil eğitiminden sağlandığı ülke bu gerçeğin farkındadır. Yetkili birimler okulların kalitesini her zaman yüksek tutmaya çalışmaktadır ve gerekli kontroller titizlikle yapılmaktadır.

Gündelik hayatta hemen herkesle İngilizce anlaşabilmeniz akıcı ve doğal bir dil yeteneği kazanmanızı hızlandıracaktır.

Tatil ve dil eğitimini birleştirebileceğiniz bu güzel ülkeye gittiğinize pişman olmazsınız.

Dil okullarının ülke gelirlerinin önemli bir bölümünü teşkil etmesi vize alınmasını nispeten daha kolay hale getirmektedir.

Neden Yurtdışında Dil Eğitimi Almalı?

Yabancı dili akıcı bir şekilde konuşmanın ve doğru bir şekilde kullanmanın en kolay yolu o dilin ana dil olarak kullanıldığı ülkelerde yaşayarak öğrenmektir. Yabancı dili yurtdışında öğrenen kişiler öğrenmek istedikleri dili sosyal ve günlük yaşamda kullanma şansına sahip olduklarından çok daha akıcı ve doğal bir dil öğrenme süreci yaşarlar.
Yurtdışı dil eğitimi alan öğrencilerin bir çoğu bu ülkelerde eğitimlerine devam ettikten sonra bulundukları ülkelerde profesyonel iş tecrübesi edinir ve ülkelerine daha donanımlı dönerler. Yabancı ülkede bulunmak, dil öğrenmekle beraber kendi kültürünüzü tanıtmanızı farklı kültürleri tanımanızı ve yeni arkadaşlar edinerek ufkunuzu genişletmenizi sağlar.
Beyaz Yurtdışı Eğitim olarak yalnızca alanında uzmanlaşmış ve yıllardır kaliteli eğitim veren köklü dil okullarıyla çalışıyor ve memnun kalmanız için azami gayret sarf ediyoruz.  

Neden danışmanlık hizmeti almalıyım?

Bir dil okuluna doğrudan başvurmak ile bunu Beyaz Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı aracılığı ile yapmak arasında maddi anlamda hiç bir fark yoktur. BEYAZ Yurtdışı eğitim danışmanlığı size sunduğu hizmet için danışmanlık ücreti almaz. Buna ek olarak bütün işlemleriniz eksiksiz ve hatasız olarak yürütülür ve istediğiniz bilgiye en kısa yoldan ulaşmış olursunuz.

Dil Okullarının Konaklama Seçenekleri!

BeyazEdu’dan özel bir talebiniz olmadıkça konaklamanız eğitim alacağınız okul tarafından organize edilmekte ve denetlenmektedir. BeyazEdu sadece sizin tercihleriniz doğrultusunda dil okulu aracılığıyla, dil okulunuzun sunduğu şartlarda konaklamanızı ayarlar. Bundan dolayı konaklayacağınız yerin kalitesi, seçtiğiniz okulun kalitesi ile doğru orantılıdır. Profesyonelce yönetilen kaliteli okullarda, konaklama kalitesinin aynı zamanda okulun kalitesini yansıttığı düşünülür ve konaklama yerlerinin kalitesi yüksek tutulur.

Her okulun sunduğu konaklama hizmeti, birbirine göre farklılık gösterebilmektedir. Bundan dolayı eğitim alacağınız okulları araştırma / inceleme aşamasında okulların sunduğu konaklama seçeneklerini lütfen dikkate alınız.
 

Aile Yanı Konaklama: (Homestay) Yurtdışı eğitim için gidilen ülkenin kültürünü daha yakından tanımak o kültürden insanlarla aynı ortamı paylaşmak ve daha doğru yabancı dil  pratiği yapabilmek için aile yani konaklama ideal bir alternatiftir. Bu tip konaklamada Sabah ve Akşam yemekleride konaklamaya dahil edilir. Bu açıdan diğer konaklama türlerine göre Aile yanı konaklamanın en ekonomik seçenek olduğu söylenebilir. Kalacağınız aile dil okulu tarafından önceden belli kriterlere göre seçilmiş özel bir ailedir.

Yurt Konaklama: (StudentResidence) Yurtdışındaki dil okullarının kendi yurtları veya o şehirde bulunan üniversite yurtlarında sağlanan konaklama opsiyonunda odalar genelde tek kişilik olup bazı yurtlar özel bazıları ise paylaşımlı banyo imkânı sunmaktadır. Her yurtta en çok 6 öğrencinin ortak kullanımına sunulan mutfak bulunup öğrenciler kendi yemeklerini pişirebilmektedirler. Yurt konaklama oldukça eğlenceli ve rahat olmakla birlikte fiyatların aile yanı konaklamaya göre pahalı olması ve yerel halkla pratik imkânı olmaması dezavantajlarıdır. Odaların temizliği görevliler tarafından düzenli olarak yapılmaktadır. Hemen hemen her yurtta kablosuz internet erişimi mevcuttur.

Öğrenci Evleri (StudentHouses) Okullar tarafından sunulan bu evlerde farklı milletlerden 5-7 öğrenci tek kişilik veya çift kişilik odalarda konaklarlar. Ev ile yurt arası bir çözüm olan bu alternatifte öğrenciler kendi yemeklerini yapmak ve evin genel düzenini sağlamakla yükümlüdürler. Bu konaklama tipi daha fazla milletten öğrenciyle tam bir uluslararası ortamda yaşamak isteyen ve bağımsızlığına düşkün öğrenciler için oldukça uygundur.

Öğrenci Otelleri / Pansiyonlar: Bazı dil okulları konaklama alternatifini daha geniş tutarak öğrencilerine okula yakın bölgelerde bulunan otel veya pansiyonlarda konaklama imkanını da sunmaktadır. Bu tip konaklama okuldan sonra tek başına vakit geçirmek isteyen öğrencilere hitap eder. Odalar genel olarak tek kişiliktir, otel seçimi öğrenciye bırakılır ve ister tam ister yarım pansiyon şeklindeki rezervasyon işlemleriniz Beyaz yurtdışı eğitim danışmanlığı tarafından dil okuluna yaptırılır.

Mutlu Öğrenciler