Menü

YAZ OKULU

Yaz Okulu Programları

Yaz okulları programlarımız, öğrencilerin yaş gruplarına ve seviyelerine göre ayrılmış eğitim ve aktivitelerden oluşuyor. Genellikle haftalık 15-20 ders dil eğitimi içeren programlarda gün kahvaltı ardından dersle başlıyor. Öğle yemeği saatine kadar süren ders süresince öğrencilere, yaş ve seviyelerine uygun sınıflarda, pratik ağırlıklı interaktif dil eğitimi veriliyor. Birçok farklı ülkeden öğrencilerin kaynaştırıldığı bu gruplarda öğrenciler, yabancı dil kullanarak iletişim kurabildiklerini fark edip, İngilizce öğrenmeye daha fazla motive oluyorlar. Zaten yaz okulu programının temel eğitim amaçlarından biri de budur.

Aktiviteler

Eğitim programı öğle yemeğinin ardından çeşitli aktivitelerle desteklenerek öğrencilerin eğlenceli, öğretici ve her şeyden önemlisi uluslararası bir ortamda iletişim ve paylaşım içinde eğlenceli zaman geçirmeleri sağlanır. Aktiviteler içinde basketbol, futbol, teniz, yüzme, binicilik gibi değişik sporların yanı sıra, resim, müzik, dans gibi sanatsal faaliyetlere de yer verilir. Her okulun kendi belirlediği bir aktivite programı vardır ve bu öğrenciler gittiklerinde menü şeklinde sunulur. Aktiviteler okulların görevlendirdiği aktivite liderleri tarafından organze edilir ve onların sorumluluk ve gözetmenliğinde gerçekleşir.

Geziler

Yaz okulu programlarının en önemli faaliyetlerinden biri de şüphesiz gezilerdir. BeyazEdu yaz okulu seçeneklerinde kendinize uygun gezi programını içeren bir seçenek olacaktır.. Tam gün gezilerde günü birlik olarak İngiltere’nin popüler ve tarihi şehirleri rehber eşliğinde ziyaret edilir. Yarım günlük gezilerde ise yakın mesafede bulunan eğlence merkezleri, tarihi yerler, alışveriş merkezler vb ziyaret edilir. Okullar ayrıca isteğe bağlı özel turlar da düzenleyerek tercih eden öğrencilere daha fazla yer görme olanağı da sunarlar.

Konaklama

Yaz okullarımızda öğrencilerimize hem aile yanı hem de yurt tipi tam pansiyon konaklama seçenekleri sunuyoruz. Aile yanı konaklama seçeneği yeni kurallar gereği sadece 16 yaş ve üstü öğrenciler için uygulanabiliyor. Aileler okullar tarafından, tüm güvenlik kontrolleri yapılarak seçilmekte olup yıl boyu sürekli öğrencilere pansiyon hizmeti veren ailelerdir. Aile yanı konaklamalarda öğrenciler 2 kişilik odalarda tam pansiyon olarak konaklar. Yurt konaklama türü ise tüm yaş grupları için uygundur. Değişik kalite ve standartlarda yurt konaklamaları mevcuttur. Bazı yurtlarda öğrencilere banyolu oda verilebilirken bazı yurtlarda ise odalar birkaç öğrenci tarafından paylaşılarak kullanılır.

YAZ OKULLARININ ÖĞRENCİLERE KAZANDIRDIKLARI

  • Aldıkları yabancı dil eğitimini uluslararası öğrencilerle, eğlenceli bir ortamda pratik eder ve yabancı dillerini severek geliştirme imkanı bulurlar. 
  • Yabancı dil bilmenin önemini yaşayarak kavrarlar. 
  • Vizyonları genişler. Farklı ülkelerden birçok arkadaş edinerek dünya vatandaşlığına ilk adımlarını atarlar.
  • Evden uzak kalmanın ve kendi sorumluluğunu taşımanın nasıl bir şey olduğunu anlarlar.
  • Özgüvenleri artar, başarı duyguları gelişir.
  • Arkadaşlık ve dayanışma duygularının önemini çok daha fazla kavrarlar.
  • Yurtdışına seyahat etme deneyimi kazanırlar.
  • Hayatları boyunca unutamayacakları mükemmel bir yaz tatili yaşarlar

Mutlu Öğrenciler